2D Animasyon Şirketinizin Büyümesine Nasıl Yardım Edebilir?

Kendinize şunu sorun: “YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Web Siteleri ve Reklamlar gibi çeşitli kanallarda her ay ne kadar video içeriği tüketiyorsunuz?” Çoğu insan için, tükettikleri video içeriği miktarı, tükettikleri metinsel içerik miktarından ağır basar. Video içeriğini metinsel içeriğine göre daha cazip yapan bazı nedenler vardır.  Bu nedenler şöyledir:

 • 2D animasyon video içeriği çok daha ilgi çekicidir
 • 2D animasyonlu videoları izlemek çok daha eğlencelidir
 • Explainer video (Açıklayıcı videolar) gibi 2D animasyon stilleri, kolayca anlaşılır bir şekilde yoğun bilgiler sağlayabilir.
 • Bir şeyleri izlemek kelimeleri okumaktan daha kolaydır.

Bunun bir sonucu olarak, bugün işletmeler pazarlama stratejileri içinde bir araç olarak 2D animasyon hizmetlerinden ve video içeriğinden yararlanmaktadır.

Tüketimi ve paylaşması kolay bir medya olan 2d animasyon videolar, sosyal medyada her yerde bulunur ve markalar bunu çeşitli amaçlarla kullanır. Bunlar:

 • Ürün / hizmet lansmanı için explainer videolar
 • Yeni bir ürün veya hizmet için lansman öncesi stratejisi olarak teaser videosu.

Ancak bir pazarlama stratejisi olarak 2D animasyonun yükselişi, çeşitli uygulamalarından daha fazlasının bir sonucudur. Bu videolar katılımı, web sitesi trafiğini ve daha fazla dönüşümü sağlar; markalara 2D animasyona yatırım yapmayı mükemmel bir iş kararı veren bir yatırım getirisi sağlar.

Oberlo’ya göre, video pazarlamacılarının% 88’i video pazarlama stratejilerinin geri dönüşünden memnun. Tüm tüketici internet trafiğinin % 82’sinin videolardan geleceği tahmin ediliyor. Bu istatistiklere dayanarak, dijital eko sistemdeki işletmelerin geleceği 2D animasyon ve video tabanlı pazarlamaya bağlı olduğunu söylersek abartmış olmayız. 

Bu nedenle, 2B animasyon ve video pazarlamanın çeşitli işlevlerinde doğru kullanıldığında işletmenizin büyümesine yardımcı olabileceği 5 yol sunuyoruz.

Sosyal Medyada Tüketici Talebini Yanıtlama

Sosyal medyada tüketici talebi markaların daha fazla video içeriği üretmesi olduğunu söyleyebiliriz. Hubspot’un araştırmasının bulgularına dayanarak, tüketicilerin% 54’ü kendine yakın hissettiği markalardan video içeriği talep ediyor.

Sosyal medya artık bir markanın hedef kitlesiyle etkileşim için birincil kanal haline geldiği için, bugün işletmeler video pazarlama stratejileri uygulayarak bu talep değişikliğine yanıt vermelidir.

Şirketinizde animasyon veya video uzmanlarınız yoksa, bu sosyal medya pazarlama stratejisini yürütmenize yardımcı olması için her zaman bir 2D animasyon stüdyosu kiralayabilirsiniz.

Markalar için bu günlerde video içeriğinin sosyal medyada en çok tercih edilen içerik türü olduğunu bilmelidir ve tüketicilerin % 73’ü bir markanın sosyal medya varlığının ve etkinliğinin satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor. Bu yüzden sosyal medyada 2D animasyon kullanmak şirketler için doğru yönde bir adımdır.

Herhangi bir işletme sahibi, tüketici talebine cevap vermenin neden önemli olduğunu anlayabilir ve tüketicilerin sınırsız seçenek ve alternatifleri olduğu küreselleşme çağında, bu eğilimlere en hızlı şekilde yanıt veren işletmeler bunlardan en iyi şekilde yararlanabilir.

Dijital dünyada faaliyet gösteren bir şirket olarak, sosyal medya satışlarınızı artırmanıza ve müşteri ile sağlıklı bir iletişim kullanmanıza yardımcı olur. 

Sitenizi SEO Dostu Yapma

Arama Motoru Optimizasyonu, işletmelerin bugün web sitelerinde organik trafik çekmek için temel stratejilerinden biridir. Ancak Arama Motoru Optimizasyonu, anahtar kelimeleri doğru seçmek ve backlink oluşturmaktan daha fazlasıdır.

Google’ın SEO metriklerini nasıl açıkladığına bakarsanız, “önce insan” yaklaşımı vardır. Kullanıcılar sitenize geldiğinde sitenizde daha fazla vakit geçiriyorlarsa Google sizi öne çıkarır. 

Video İçeriği İçin Bu Ne Anlama Geliyor?
Video içeriği, metin tabanlı içerikten çok daha insan merkezli. Bunun nedeni, anlaşılması daha kolay ve daha ilgi çekici olmasından kaynaklanır. İnsanlar videonuzu izleyerek sitenizde daha çok kalır bu sayede öne çıkarsınız. 

Bir rapora göre, video içeriği olan web siteleri, üzerinde Video içeriği bulunmayan sitelere kıyasla Google’daki aramalardan % 41 daha fazla web trafiği üretir. Ama sadece artış rakamlarına bakarsanız, tablo daha şaşırtıcı. Brightcove’un araştırması, video içeriğinin işletmeler için arama sonuçlarından gelen organik trafikte % 157 artış sağladığını gösteriyor.

İşletmeler kârlarını artırmak istedikçe, video içeriği pazarlama dünyasında bir dev gibi yükselmeye devam ediyor ve şirketlerin bu yeni düzene ayak uydurmaları gerekiyor. 

Bu İşletmeniz İçin Ne Anlama Geliyor?
Yukarıda saydığımız metrikler, sektörünüzün en çok aranan sorgularına ve anahtar kelimelerine dayanarak Google’ın web sitenizi üst sayfasına taşıması ve web sitenizin trafiğini artırmasına yardımcı olması anlamına gelir. Web sitenize ne kadar çok trafik gelirse, web sitenizden gelir elde etme şansınız o kadar yüksek olur. Unbounce’a göre, bir web sitesindeki veya açılış sayfasındaki video içeriği bir markanın dönüşüm oranını % 80 artırabilir.

Bunun sonucunda, web sayfalarınız çok daha paylaşılabilir hale gelir ve yalnızca metin tabanlı olmasından çok daha fazla backlink oluşturabilir. 2D animasyonun web sitenizin performansında ne kadar büyük etki edeceğini anlamak için Google’da bir arama yapın. Videoların, metin sonuçlarına göre en üst arama sonuçlarında sıralanması 45 kat daha fazladır.

Bunun nedeni, backlinkiniz varsa, Google siteniz popüler olarak algılar ve üste çıkartır. Web sitenizi, sektörünüzde uzman ve güvenilir bir platform olarak oluşturmanıza yardımcı olur ve sonuç olarak Google, web sitenizin alakalı arama sorguları için daha üst sıralarda yer almasını tercih eder. Bu nedenle, işletmeniz daha fazla trafik üretir, daha fazla potansiyel müşteriyle etkileşime girer ve artan gelir ve kâr için dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artırır.

Web Sitenizin Tüketici Etkileşimini Artırma


Web sitenizde daha fazla trafik elde etmek bir şeydir, ancak 2D animasyon ve sitelerdeki videolar da markaların tüketicilerin web sitelerinde geçirdiği süreyi artırmasına yardımcı olmaktadır. Rakamlar, tüketicilerin video içeren web sitelerinde video içermeyenlere göre % 88 daha fazla zaman harcadığını göstermektedir.

Bu, markanın bounce rate (hemen çıkma) oranlarını azaltmasına ve marka etkileşimini artırmasına yardımcı olur. Kullanıcı web sitenize ne kadar uzun süre harcama yaparsa, o kadar fazla bilgi toplar ve bu da “çekme” stratejinizin işe yaradığı anlamına gelir.

Ancak Ne Tür Videolar Marka Katılımını Artırır?
Seçebileceğiniz birkaç seçenek var. Bunlardan bazıları.

 • Potansiyel tüketici sorularını cevaplamak için bilgi-eğlence videoları.
 • Ürün ve hizmetlerinizi ana hatlarıyla açıklayan videolar.
 • Benzersiz çözümlerinizi sergilemek için ürün tanıtım videosu.

  Bu videolar yalnızca şirketinizi ziyaretçilerinize tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda marka bilinci oluşturma, unique value proposition- eşsiz değer teklifinizi sergilemenize ve marka kişiliği oluşturmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz çeşitli geçmişlerden gelen günlük tüketicilerse, bir mizah unsuru eklemek etkileşiminizi artırabilir. Bu bağlılık, bir marka ve tüketicileri arasında güçlü bir ilişki kurar.

Bu strateji, müşterinin elde tutma oranını, dönüşüm oranını ve toplam satış sayısını artırabilir.

Daha Bilgili Bir Tüketici Tabanı Yaratmak


Günümüzde markalar bilinçli bir tüketici tabanı oluşturmaya odaklanmalıdır. Bu, sağladığınız bilgilerin hedef kitlenizle uyumlu olması gerektiği anlamına gelir. Bu bilginin unutulmaz ve anlaşılır olması gerekir, ancak en önemlisi kolay tüketilir olması gerekir. Tüketicileriniz hizmetlerinizi veya ürünlerinizi ve benzersiz avantajlarını anlamadıysa, onları para harcamaya ikna etmek çok zorlayıcı bir iş haline gelir.

Bu, 2d animasyonlu videoların karışıma girdiği yerdir. Verilere kullanıcının bakış açısından bakarsak, insan beyni görsel verileri metin tabanlı verileri işlediğinden yaklaşık 60.000 kat daha hızlı işleyebilir. Bir video kullanarak bir dakika içinde hedef kitlenize ulaştaracağınız bilgi miktarı, bir dakika boyunca okuduklarından çok daha fazladıe

Bu, genellikle okumak için web sitenize gelmeyen bir izleyicinin gözünde, bir videonun hem okumaya çok fazla enerji koymak istememe sorununu çözmeye yardımcı olduğu hem de tüketicilere sahip olmamanıza yardımcı olduğu anlamına gelir. hizmetlerinizin veya ürünlerinizin ne yaptığını anlayın.

Günün sonunda tüm izleyiciler, kullanıcılar ve ziyaretçiler insandır. İnterneti kullanma şeklimiz inanılmaz derecede rahattır ve videolar, bilgileri hem keyifli hem de izlemesi kolay bir videoya yoğunlaştırarak sıradan internet sörfü sürecine yardımcı olur.

Daha bilinçli bir tüketici tabanı oluşturarak markanızın finansal performansını artırabilir ve katılımınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir