Mobil Video İstatistikleri

Modern bir hedef kitleye ulaşmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Önceliğinizi mobil kullanıcılar olarak seçin! Elbette, yine de tüm potansiyel müşterilerinizi dikkatli bir şekilde bölümlere ayırmanız gerekir, ancak mobil kullanıcılar iyi bir başlangıç noktası olabilir. Son araştırmalar, insanların markalarla iletişim halinde kalmak, markalı içerikle etkileşime girmek, mobil videolar izlemek ve en önemlisi akıllı telefon kullanarak alışveriş yapmak için mobil cihazlarını kullanmayı sevdiklerini kanıtlıyor! Aşağıda açıklayacağımız üzere, pazarlama stratejilerinizde mobil cihazlar için optimize edilmiş video kullanımının hedefinize ulaşmakta nasıl işe yarayacağını göreceksiniz.

Global Mobil Kullanım ve Video Görüntüleme Gerçekleri

Video görüntüleme ve akıllı telefon kullanımı ayrı eğilimler olarak ortaya çıktı, ancak şimdi güçlü bir kullanıcı davranışı modelinde birleşti. 

 • ABD’de 2022’ye kadar 205 milyon mobil video izleyicisi olacak.
 • Mobil video tüketimi her yıl ikiye katlanıyor.
 • Hootsuite 2020 araştırmasına göre 4,18 milyar kişi (küresel nüfusun yarısından fazlası) mobil internet kullanıcısı.
 • Global videolaların 57’si (farklı kaynaklara göre% 75 kadarı) mobil cihazlar kullanılarak izleniyor
 •  Kullanıcıların, akıllı telefonlarını kullanarak video reklamınızı izleme olasılığı diğer cihazlara göre 1,5 kat fazladır. 
 • Akıllı telefonlardan izlenen videoların % 92’si diğer kullanıcılarla paylaşılıyor.

Dikey Videolar İçin  Mobil İstatistikler 

Dikey videolar da bir başka popüler trend ve nedeni çok açık – kullanıcılar videoları akıllı telefonlarında izlemeyi seviyor ancak cihazı yatay olarak çevirmeyi sevmiyor. İşte bunu kanıtlayacak veriler.

 • Kullanıcıların yalnızca % 30’u bir video reklamı izlemek için cihazlarını yana çeviriyor. Bunu yaptıklarında da videonuzun yalnızca % 14’ünü izliyorlar. Bu, kalanların % 70’inin bitirmediği veya sadece reklamı atladığı anlamına gelir.
 • Mobil olarak kaydedilen videoların % 57’si dikeydir.
 • Kullanıcılar dikey video reklamların% 90’ını, yatay olanların ise yalnızca% 14’ünü görüntülüyor.

Mobil İstatistiklerle Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya, mobil cihazlardan ve kullanıcıların sevdiği video içeriğinden ayrı olarak düşünülemez.

 •  Twitter kullanıcılarının %90’ı akıllı telefonlarını kullanarak video izliyor.
 • Video, kullanıcıların sosyal medya aracılığıyla markalardan almak istedikleri en sevilen içerik biçimidir.
 • Tüm sosyal medya kullanıcılarının % 80’i platformları mobil cihazları üzerinden kullanıyor; Bunların % 61’i akıllı telefon.
 • Pazarlamacıların% 57’si stratejilerinde canlı videolar kullanıyor ve % 34’ü Facebook’ta aktif olarak anlık videoları paylaşıyor.

İpucu! Bunlar, sosyal medya video reklam kampanyanızı planlarken dikkate almanız gereken harika rakamlardır. Pazarlama stratejinizde dikey videoları kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. 

 

 

Mobil Video Pazarlama ve Harcama İstatistikleri

Video tek başına güçlü bir pazarlama aracıdır. Ancak mobil görüntülemeyi de hesaba katarsanız, doğru kitleye ulaşma şansınız katlanarak artar.

 • Pazarlamacıların% 87’si pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak videoyu kullanıyor ve bunların% 88’i yatırım getirisinden memnun
 • Pazarlamacıların % 81’i sosyal medya video reklam kampanyalarını optimize ederken mobil görüntülemelere teklif veriyor.

Sonuç

Mobil video söz konusu olduğunda, pazarlamacılar, uzmanlar ve şirket sahipleri oybirliğiyle şu anda gördüğümüzün, uzun bir yolculuğun sadece başlangıcı olduğunu söylüyor. Video zaten en kaliteli içerik olarak algılanıyor ve mobil cihazlar  videoyu izlemenin iyi yolu. Ancak bu kadar mükemmel pazarlama koşullarında bile, iyi düşünülmüş bir strateji ve profesyonel destek her zaman kalabalığın içinde öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Widezon yolculuğunuzda size yardımcı olmak için burada, haydi başlayalım!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir